Kabina prostokątna a może kwadratowa?

Kabina prostokątna a może kwadratowa?

Decydując się na remont łazienki musimy podjąć wiele decyzji. Jedną z nich jest ta, na jaką kabinę prysznicową się zdecydujemy. Rodzajów ich jest kilka i każda oczywiście ma swoje zalety.

Model kabiny powinien być dobrany nie tylko do wielkości naszej łazienki, lub jej ustawności, ale także i od preferencji domowników. Jedną z częściej wybieranych jest kabina kwadratowa. Są to modele narożne, które mogą znaleźć się nie tylko w łazienkach o większym metrażu, ale także i w tych najmniejszych.

Oczywiście decydując się na kabinę kwadratową, warto jest wybrać ją od dobrego i sprawdzonego producenta. Tylko wtedy bowiem będziemy mieli pewność, że została ona wykonana z najlepszej jakości materiałów i z dbałością o każdy detal wykończenia.

Źródło artykułu: https://www.nanolazienki.pl/Artykuly/Jaki-model-kabiny-wybrac-kwadratowy-czy-prostokatny-1879.html

 

Dobrze, jeśli kabina ma dobry system jezdny, jak i posiada specjalną powłokę, która przyczynia się do sprawniejszego i szybszego utrzymania jej w czystości. Krople wody odpychane są od siebie. W rezultacie łączą się z sobą w większe i spływając zabierają z sobą zanieczyszczenia i osady.

 Radawa kabiny kwadratowe

Kabina prostokątna do dużej łazienki?

O ile wiadomo na ogół jaka kabina będzie najlepsza do małych łazienek. O tyle już do tych o większej powierzchni nie jest tak łatwo wybrać odpowiednią. Mając większą powierzchnię możemy pozwolić sobie na taką, która będzie naprawdę komfortowa w użytkowaniu. Jednymi z lepszych modeli w tej sytuacji są kabiny prostokątne.

W tym przypadku dłuższy bok może mieć 100, 120 czy nawet 140 cm. Dzięki temu do kabiny można wstawić wygodne siedzisko, czy zamontować dodatkowe zawieszki czy organizery na kosmetyki. Duże kabiny prostokątne posiadają czasem ciekawe wykończenie kolorystyczne. Niektórzy producenci wprowadzają także dodatkowe opcje wykończenia takiej właśnie kabiny.

Możliwe jest zrobienie do nich chociażby grawer, który to sprawia, że w rezultacie całość wygląda oryginalnie. Wybierając kabinę prostokątną warto pamiętać także o tym, że powinna być wykonana z bezpiecznego, hartowanego szkła.