Kabina prysznicowa do małej łazienki – jaka najlepsza?

Kabina prysznicowa do małej łazienki – jaka najlepsza?

Aranżacja małej łazienki z kabiną

Aranżacja małego wnętrza nie zawsze jest prosta. W końcu w takiej łazience musi się zmieścić wiele potrzebnych elementów. Powinna być tam umywalka, szafka pod nią, miska WC, kabina prysznicowa lub wanna a także często pralka. Biorąc pod uwagę to, że najmniejsze łazienki nie mają często więcej niż 3m2 naprawdę ciężko jest sobie wyobrazić jak to pomieszczenie ma nie tylko wyglądać estetycznie, ale także być funkcjonalnym.

Posiadając małą łazienkę w pierwszej kolejności myślimy nad tym, aby zamontować w niej kabinę prysznicową. To ona bowiem jest bardziej praktyczna. A także można z niej skorzystać szybciej. Ważne jest też to, że zajmuje dużo mniej miejsca od standardowej wanny. Te najmniejsze kabiny są modelami narożnymi, dzięki czemu można zamontować je w dogodnym miejscu, a także w sposób komfortowy korzystać, nawet wtedy gdy są to kabiny 70cm czy 80cm.

Źródło artykułu – https://www.nanolazienki.pl/Artykuly/Jaka-kabine-wybrac-do-malej-lazienki-1877.html

mała kabina

 

Kabina narożna – dobry wybór dla małych łazienek

Oczywiście nawet ta najmniejsza kabina może być komfortowa podczas użytkowania. Warto jednak podczas jej wyboru zwrócić uwagę na jej parametry techniczne. Kabina powinna być wykonana z bezpiecznego, hartowanego szkła. To ono gwarantuje nam bezpieczeństwo podczas korzystania. Jest to szczególnie ważne, gdy z łazienki na co dzień samodzielnie korzystają małe dzieci. Podczas ewentualnego stłuczenia szyby, szkło rozpada się na wiele części. Są one na tyle drobne, że tak naprawdę nie zrobią większej krzywdy niż zadrapanie naskórka.

Warto sprawdzić także to czy posiadają specjalną powłokę, która odpowiedzialna jest za utrzymanie kabiny w należytym porządku. Taka powłoka jest bardzo przydatna i to właśnie dzięki niej kabina nie posiada zacieków i wygląda estetycznie. Małe kabiny narożne zazwyczaj posiadają dwa kształty. Są to kabiny półokrągłe lub kwadratowe. Z tych dwóch rodzajów, to właśnie te półokrągłe cieszą się największym powodzeniem. Uznaje się bowiem, że kąpiel w nich jest wygodniejsza, jeśli nie mamy do dyspozycji większej powierzchni.