Poznaj domowe sposoby na czyszczenie kabiny prysznicowej

Poznaj domowe sposoby na czyszczenie kabiny prysznicowej

Czyszczenie kabiny prysznicowej – domowe sposoby

Łazienka jest pomieszczeniem dość specyficznym. To właśnie chyba on niej mamy największe oczekiwania i wymagania. Chcemy się w niej nie tylko umyć, ale także i zrelaksować po ciężkim dniu. Oczekujemy, aby to właśnie w łazience było zawsze idealnie czysto, właśnie ze względu na czynności jakie w niej wykonujemy.

Nie zawsze stosowanie środków chemicznych może być dobrym rozwiązaniem. Jest to nie tylko mało bezpieczne w momencie, gdy z łazienki korzystają osoby starsze czy małe dzieci, ale także agresywna chemia może mieć zły wpływ na czyszczone nią elementy wyposażenia. Mając kabinę prysznicową, która posiada specjalna powłokę hydrofobową powinniśmy wręcz wystrzegać się ich. Takie środki mogą bowiem spowodować zniszczenie jej całkowicie i pozbawienie szyby wielu cennych właściwości.

domowe sposoby na czyszczenie kabiny

Domowe preparaty do czyszczenia kabin

Tak naprawdę jest wiele sposobów, aby wyczyścić łazienkę w sposób bezpieczny. Możemy zacząć od środków, które rekomendowane są przez producenta. Czasem są to środki tego samego producenta. Można jednak preparaty wykonać samodzielnie z swoim własnym domy z rzeczy, który praktycznie każdy ma w swojej kuchni. Każdy sobie bez problemu z takim zadaniem poradzi. Jednym z nich i chyba najbardziej powszechnym jest preparat z octu.

Roztwór przygotowuje się z wody i octu w proporcji 1:1.  Takie preparatem możemy umyć zarówno kabinę, płytki ceramiczne, umywalki czy lustra. Jego zadaniem jest usunięcie osadów wapiennych i kamienia. Można też zminimalizować specyficzny zapach i dodać do roztworu olejek eteryczny lub sok z cytryny.

Sok z cytryny ma także właściwości czyszczące. W momencie gdy w pewnych elementach zauważamy dość intensywny kamień możemy przyłożyć na jakiś czas wacik nasączony tym roztworem. Po upływie np. godziny i po zdjęciu i opłukaniu letnią wodą, kamień będzie rozpuszczony. Czyszczenie kabiny domowymi preparatami jest nie tylko bezpieczne i łatwe, ale także i tanie. Nie musimy wydawać bowiem pieniędzy na chemię, która do najtańszych nie należy.

Więcej pomysłów na czyszczenie kabiny znajdziesz tutaj – https://www.nanolazienki.pl/Artykuly/Domowe-sposoby-na-pielegnacje-kabiny-prysznicowej-1880.htm